STOMATOLOGIA WETERYNARYJNA
W lecznicy weterynaryjnej As zajmujemy się profilaktyką i leczeniem schorzeń stomatologicznych u zwierząt. Jako doświadczeni weterynarze wiemy, że zaniedbana jama ustna może mieć negatywne skutki dla całego organizmu zwierzęcia, dlatego w razie konieczności przeprowadzamy odpowiednie zabiegi stomatologiczne.
Wykonujemy:
- ekstrakcję zębów mlecznych i stałych;
- ultradźwiękowe zdejmowanie kamienia nazębnego;
- lapisowanie zębów i dziąseł.
Ekstrakcja zębów to nic innego jak ich wyrwanie. W naszym gabinecie weterynaryjnym przeprowadzamy zarówno ekstrakcję zębów mlecznych, jak i stałych. W przypadku młodych zwierząt najczęstszym problemem jest tak zwana nadliczbowość zębów, powodowana zwykle przez przetrwałe zęby mleczne. Do takiej sytuacji dochodzi wtedy, gdy mleczne zęby nie zostają wypchnięte przez stałe. Wtedy zwierzę posiada na przykład dwa kły – stały i mleczny. Ekstrakcja przetrwałych zębów mlecznych pozwala na przywrócenie normalnego układu zębów w jamie ustnej zwierzęcia i zapobiega dalszym powikłaniom. Ekstrakcję zębów stałych z kolei wykonujemy najczęściej w przypadku poważnych chorób dziąseł.
Aby uniknąć chorób dziąseł, za które w wielu przypadkach odpowiedzialna jest próchnica, zalecamy regularnie zdejmować kamień nazębny. Taką usługę również świadczymy w naszej przychodni weterynaryjnej. Proces zdejmowania kamienia odbywa się za pomocą ultradźwięków. Jest to obecnie najlepsza i najskuteczniejsza metoda oczyszczania zębów oraz szyjek zębowych z nagromadzonego kamienia. Zdarza się, że u niektórych zwierząt próchnica rozwija się bardzo wcześnie. Jeśli jest jeszcze szansa, aby ją zatrzymać, stosujemy lapisowanie zębów i dziąseł. Polega ono na uzupełnieniu powstałych ubytków i spowolnieniu rozwoju próchnicy.
Zabiegi z zakresu stomatologii weterynaryjnej nie są przyjemne. Z tego względu większość z nich wykonujemy pod narkozą. Dzięki temu zwierzę nie odczuwa bólu podczas samego zabiegu, nie stresuje się, a my możemy wykonać swoją pracę z należytą starannością i dokładnością. Wszystkie zabiegi wykonywane pod narkozą poprzedzają badania i konsultacje kwalifikujące.